Pavol Hrušovský vs. Marek Madaric

O 5 minút 12, Radovan Slobodník, odkaz na videozáznam

Predseda poslaneckého klubu KDH Pavol Hrušovský a podpredseda Smeru Marek Madaric sa stretli týžden po volbách. Namiesto reálnych tém diskutovali prevažne o výrokoch niekolkých politikov. Reláciu môžete vidiet v archíve STV.

Povedali – nepovedali (financná kríza)

Filtre

TIP

Kliknite na graf pre filtrovanie podľa pravdivosti výroku daného politika

No, áno, dobre hovoril pán Hrušovský. Naozaj žiadna z tých opozičných strán ešte súčasných nemala v programe privatizáciu, takže sme veľmi zvedaví či tento sľub dodržia

Pre Maďariča. SaS chce privatizovať Tlačovú agentúru Slovenskej republiky a "štátne podniky, napr. Železničnú spoločnosť Cargo Slovakia, a.s." (body 90 a 60 ich programu). Kým Hrušovský tvrdil, že privatizácia prioritou nijakej strany, Maďarič si jeho tvrdenie prispôsobil vlastným potrebám.

(Moderátor: Bude vo vašom poslaneckom klube pôsobiť aj Robert Fico, pretože sa vyjadril, že ak by sa mal teda po voľbách vrátiť ako opozičný poslanec, tak sa neposadí do národnej rady) On sa vyjadril vtedy, keby Smer nevyhral voľby, ale Smer voľby nielen vyhral, ale vyhral ich povedal by som impozantným spôsobom.

Ako večer upozornil Richard Dírer, spomínaný výrok odznel V politike 4. januára 2009. Výmena medzi Dírerom a Ficom prebehla nasledovne:

Dírer: “Áno, ale pripúšťate, že aj vám to spôsobuje v koalícii problém, že tá opozícia je nefunkčná?”

Fico: “Sú to strany, ktoré majú svoje vnútorné mechanizmy, ako si volia svojich predstaviteľov. Ja na vašu otázku odpoviem inak. Nikdy si ja nesadnem do parlamentu ako opozičný poslanec. To je môj recept.”

Dírer: “To znamená, že keby ste skončili... teda že Smer-SD by nevyhral parlamentné voľby, že by nezostavoval vládu, vy, ako Robert Fico, by ste sa nevrátili späť do parlamentu ako opozičný poslanec?”

Fico: “Áno.”

Dírer: “A viete aj povedať, že prečo?”

Fico: “No preto, že nepovažujem za správne, aby človek, ktorý má k dispozícii vládnu moc, či už štyri roky alebo osem rokov, potom sa vrátil do parlamentu a vykrikoval z lavice, ako dnes vykrikuje pán Dzurinda alebo pán Mikloš. Je to smiešne. Podľa môjho názoru to nie je dobré. Človek by mal po tom, ako skončí vládnutie a ľudia mu nedajú druhýkrát dôveru, mal by povedať "Ďakujem pekne" a mal by odísť z politiky.”

Nerozumieme, prečo by mal byť pre politika problém povedať, že zmenil názor.

Ak sme vyzvali túto vládu, aby neprijímala také rozhodnutia ekonomického a hospodárskeho charakteru, akým sme boli svedkami pri podpisovaní nevýhodných PPP projektov, napríklad pri stanovení uchádzača o mýto, pri predaji emisií a tak ďalej, lebo vieme, čo sa na ministerstvách robím, vieme pán minister.

 Nevieme, ako Ján Figeľ myslel svoj výrok.