Lubomír Galko vs. Robert Kalinák

V politike, Ľuba Oravová, odkaz na videozáznam

Exminister vnútra a minister obrany sa okrem vnútra a obrany bavili aj o povodniach a plánovaných zmenách v rezortoch. Viac ako systematickú argumentáciu za nejaké riešenie si diváci mohli vypocut obvinenia z kradnutia z jednej aj druhej strany. V závere relácie exminister zverejnil video, na ktorom malo byt zachytené auto s ministrom Galkom, ako ide 180 km/h po dialnici. 

Filtre

TIP

Kliknite na graf pre filtrovanie podľa pravdivosti výroku daného politika

…my sme nakoniec svoje účty zložili a dodržali sme sľuby a mali sme, mali sme 35%. Mali sme 100-krát viac hlasov ako ste mali vy, napríklad, vážený pán minister.

Politická strana Smer vyhrala parlamentné voľby 2010 s 34,79%-ným podielom platných hlasov (880 111 platných hlasov voličov), zatiaľ čo strana SaS získala 12,14% (307 287 platných hlasov voličov).

Preto ste teraz priamo usvedčený z klamstva a teraz sa vám vlastne trasú hlas aj ruky, pretože v podstate problém je v tom, že ste išli 200 na stranícku akciu, na stranícku akciu ste zneužili a papalášsky ako vy tomu hovoríte…

R. Kaliňák v relácii zverejnil video, ktoré má dokazovať, že minister Galko išiel na stranícku akciu 4. mája 2011 rýchlosťou minimálne 180 km/hod. Samotný Galko pripustil, že sa mohlo jednať o jedno z áut, ktoré služobne využíva. My ale overiť nevieme, či video bolo natočené v uvedený deň a ani to, či v aute skutočne sedel minister obrany.

Ešte raz, aby to bolo presné. Ešte raz sa k tomu vrátime. To, o čom hovoríte vy bolo úplne iné auto a okrem toho to bolo v 100-kilometrovej rýchlosti a na diaľnici pri zjazde z Markízy, ale to, o čom my hovoríme, vy ste povedali, že to nerobíte.

Denník Pravda 2. februára 2009 zverejnil video, podľa ktorého išlo vozidlo s vtedajším ministrom Kaliňákom v meste rýchlosťou vyše 100 km/hod. Išiel vtedy naozaj z Markízy, ale v článku sa hovorí, že touto rýchlosťou išiel už aj v meste.

Pán Galko ráno oceňuje 99-ročného ministra, 99-ročného generála v Trenčíne, ale zrazu na to sa veľmi intenzívne ponáhľa na stranícku tlačovku, kde chce SaS 9:30 vyhlásiť, že už nebude zvyšovať dane po tom, čo dane v skutočnosti zvýši, čiže pán Galko, toto je konkrétne predvedenie vašich, to je predvedenie vašich, to je štvrtý máj.

Minister Galko 4. mája 2011 gratuloval  v Trenčíne najstaršiemu generálmajorovi vo výslužbe Jánovi Samuelovi Strculovi, ktorý oslávil 99. narodeniny.

Podľa informácie televízie TA3 sa tlačovej konferencie strany SaS 4. mája 2011 okrem predsedu Sulíka zúčastnili všetci ministri strany, teda aj minister obrany Galko. Na tlačovej konferencii bolo oznámené, že SaS už nepodporí ďalšie zvyšovanie daní.

O koľkej minister gratuloval zistiť nevieme, no správa TASR o tejto udalosti bola uverejnená o 10:00 hod, takže je možné predpokladať, že sa udalosť udiala pred zmienenou desiatou hodinou. Čas konania konferencie v Bratislave sa nám overiť nepodarilo, a teda ani to, ako veľmi sa minister musel ponáhľať. Bol ale na oboch akciách.

…ale však teda, pretože tak isto ako ste napísali, že pán predseda Fico nevyhral ani jeden súdny spor, tak samozrejme bol aj pochválený, tu máte list od pána Kukana, že proste je to jedna z najlepších kancelárií v rámci Európskeho súdu, všetky, vlastne de facto väčšinu súdov vyhrali, zachránili obrovské množstvo peňazí a vy bez hanby napíšete, že nevyhral ani jeden spor.

Na margo Ficovho pôsobenia na Európskom súde pre ľudské práva, kde zastupoval Slovensko a údajne nevyhral ani jeden spor, sa vyjadrovala pred niekoľkými týždňami aj premiérka (SITA). Nepodarilo sa nám však nájsť nezávislý údaj o počte prehratých či vyhratých sporoch, takisto ani o liste od Eduarda Kukana.