Iveta Radicová

Na telo, Zlatica Puškárová, odkaz na videozáznam

Relácia Na telo vzhladom na bilancnú rovinu relácie (bilancia života Václava Havla a vlády Ivety Radicovej) priniesla len málo faktických výrokov. Tie, ktoré vyslovené boli, sme identifikovali ako nesporné. 

Filtre

TIP

Kliknite na graf pre filtrovanie podľa pravdivosti výroku daného politika

Pani redaktorka, to nie je možné momentálne tvrdiť na konkrétnu politickú stranu, to by bolo absolútne neférové, pretože pravdou zostáva, že 6 pracovníci VOZky, ktorí mali prístup k týmto informáciám, odišli zo služby a neboli na detektore lži.

Podľa denníka Sme (7. decembra 2011) bolo šesť pracovníkov VOS na rozhodujúcich funkciách prepustených tesne pred výmenou Brychtu a Galka do civilu. 

TASR (7. decembra) informujú, že šesť pracovníkov VOS, ktorí rozhodovali o použití informačno-technických prostriedkov, bolo prepustených do civilu pred zmenou vedenia rezortu aj zmenou vedenia VOS. 
P. Brychta skončil vo svojej funkcií 2. decembra.

(SITA, 25. novembra 2011)
Exminister obrany Ľ. Galko informuje, že  vtedajší riaditeľ VOS Pavol Brychta poslal na detektor lži všetkých pracovníkov, ktorí mohli do styku s materiálmi prísť. Výsledky boli negatívne. Podozrivý je dôstojník VOS, ktorý odmietol ísť na detektor lži.

Z uvedeného je zrejmé, že skutočne odišli šiesti pracovníci VOS. Exminister 25. novembra informoval, že vtedajší riaditeľ VOS poslal všetkých pracovníkov na detektor lži, no nevieme identifikovať či sa na ňom zúčastnili aj títo šiesti pracovníci, ktorí boli prepustení tesne pred výmenou P. Brychtu.

To rozhodnutie, ktoré možno u nás má prívlastok slabosti, už u susedov v Českej republike ústami napríklad Petra Pitharta bolo označené ako najsilnejšie rozhodnutie politika, aké kedy videl. Že obetoval vlastnú politickú pozíciu, pre záujem Slovenskej republiky.

Podpredseda senátu PČR Petr Pithart v rozhovore pre Český rozhlas 27. októbra 2011 na adresu I. Radičovej povedal: 

"...A když se ptáte, kdo nebo co by to mohl zkultivovat, já tady se vyznám ze svého obdivu k tomu, co udělala paní Iveta Radičová. To bylo úžasné. Ona jasně předvedla srozumitelně, já se tady obětuju, mně ta myšlenka je tak drahá, že já se za to obětuju. Ano, teď vláda ztratí důvěru, já, kdoví, jestli ještě se do politiky vrátím. A já si myslím, že se ještě vrátí, to bylo srozumitelné gesto prostě. Některé základní věci musíte umět vyjádřit činem a ne slovy. Ona to prostě dokázala. A já myslím, že i Slovensku to pomohlo..."


Podpredseda senátu PČR Petr Pithart vyjadril obdiv, k postoju I. Radičovej, ktorá obetovala svoju pozíciu aj za cenu vyslovenia nedôvery a pádu vlády.