Béla Bugár vs. Dušan Caplovic

O 5 minút 12, Radovan Slobodník, odkaz na videozáznam

V O 5 minút 12 sa 26.9. stretli Béla Bugár a Dušan Caplovic. Rovnako ako v ostatných reláciách aj tu dominovala téma Hayekovcov a riešili sa detaily kontroly NKÚ, zloženie Národnej agentúry pre rozvoj malého a stredného podnikania a právomoci jej clenov. V druhej casti sa dostalo aj na jazykový zákon a Svätopluka. Na záver sa prišiel s moderátorom “medzi štyri ocami” porozprávat aj Ján Slota, ktorý hovoril o výstavbe ciest a ich zátaži. Reláciu si môžete pozriet z archívu STV, prípadne si precítajte co si z relácie odniesla TASR.

Hayekovci

Filtre

TIP

Kliknite na graf pre filtrovanie podľa pravdivosti výroku daného politika

Maďarská strana počíta s výstavbou diaľnice od mesta Miškolc až k slovenským hraniciam, avšak nie je garantovaný presný dátum výstavby a dokončenia. Tuto Slota opäť zavádza, keď použil časový úsek, počas ktorého sa neplánuje s výstavbou na maďarskej strane. Navyše minister dopravy Ján Fígeľ uviedol, že Slovenská vláda chce rokovať s maďarskou stranou aby urýchlila práce na výstavbe novej rýchlostnej cesty medzi Miškolcom a slovensko-maďarskou hranicou.

…zoberme si úsek Košice smerom na Miškolc, kde ideme stavať diaľnicu od niekiaľ do ničoho, pretože z maďarskej strany ani len neuvažujú v najbližších piatich rokoch so začatím výstavby a kde je intenzita dopravy 2000 áut za deň.

Rýchlostná cesta R4 Košice – Milhosť by mala byť súčasťou medzinárodného koridoru v smere od poľského mesta Rzeszow cez Košice, maďarský Debrecen až po Oradeu v Rumunsku. Na Slovenskej strane by mala nahradiť cestu prvej triedy E 71, ktorá pokračuje až k mestu Miškolc, kde sa začína diaľnica M30, cez ktorú sa budú môcť východniari dostať do viacerých krajín Európy po diaľnici. Preto Slotovo tvrdenie, že „ideme stavať diaľnicu od niekiaľ do ničoho“ je zavádzajúce. Navyše maďarská časť E71 je na viacerých miestach riešená aj s obchvatmi maďarských dedín i zvýšenou maximálkou na viacerých úsekoch.

Veď počas tých 20 rokov, čo som v politike od toho federálneho poslanca som bol minimálne ja neviem o nejakých 13 alebo 15 rázy pred imunitným výborom. Stále ma niekto chcel zatvárať, stále ma niekto prenasledoval.

Túto informáciu sa nám potvrdiť nepodarilo, ale nikoho by asineprekvapilo, ak by to bola pravda.