Anna Belousovová

V politike, Richard Dírer, odkaz na videozáznam

Anna Belousovová dostala v nedelnom V politike na TA3 príležitost 30 minút bez oponenta prezentovat svoje názory. Moderátor sa s politickou bavil výlucne o vnútrostraníckej situácii v SNS. Reláciu si môžete pozriet v archíve TA3.

Filtre

TIP

Kliknite na graf pre filtrovanie podľa pravdivosti výroku daného politika

On mi to sľúbil na tom predsnemovom predsedníctve a potom som sa v šoku dozvedela, že v utorok zasadá predsedníctvo, ktoré rozhodlo o Čadci, o sťažnosti kandidáta pána Holeštiaka, ktorý nepovažoval za potrebné proste akceptovať názor svojich kolegov, členov strany, ale preňho bolo dôležitejšie si získavať podporu najprv Slotu, potom Smeru, potom nejakej organizácie, ktorý si založil, až potom sa išiel naposledy opýtať svojich členov.

Juraj Holeštiak je kandidátom na primátora Čadce, je podporovaný občianskou iniciatívou Čadčania. Na začiatku jeho kandidatúry ho nepodporila okresná organizácia SNS, ale podporila nominanta HZDS. To kritizoval Ján Slota „Dotkli sme sa aj problematiky konkrétne kandidáta na primátora Čadce, kde predsedníctvo muselo zmeniť rozhodnutie okresnej konferencie v Čadci," povedal Slota. Vedenie strany akceptovalo sťažnosť, podľa ktorej okresná konferencia podporila nominanta HZDS a nie člena a podpredsedu okresnej rady Pavla Holeštiaka.“

Tak pri zbavovaní, teda pri zákone o zbavení poslaneckej imunity ja som vtedy hlasovala, dokonca pán Štefanov hlasoval za to, aby ten zákon prešiel do druhého čítania. Ostatní v poslaneckom klubu tak nehlasovali.

Belousovová a Štefanov hlasovali za posunutie návrhu zákona do druhého čítania na 14. hlasovaní NRSR 11. augusta 2010.

Tak bol tam určitý tlak alebo požiadavky zo stranu predsedu pána Rafaja, poslaneckého klubu, aby som zmenila svoje hlasovanie, (hlasovanie o imunite) ale ja si zoberiem program Slovenskej národnej strany. To je pre mňa určujúce. Svoj svedomie, logiku a argumenty zásadné nepadli.

Žiadne zmienky v médiách o tlaku Rafaja na Belousovovú sa nám nepodarilo dohľadať.