Anna Belousovová vs. Igor Matovic

Na telo, Zlatica Puškárová, odkaz na videozáznam

Bulvárny duel s množstvom všeobecne známych a banálnych faktov. Redaktorka sa sústredila na Belousovovej facku pre Matovica a separatistické ambície oboch politikov. 

Filtre

TIP

Kliknite na graf pre filtrovanie podľa pravdivosti výroku daného politika

Viete čo je v súčasnosti najväčší problém Slovenska? Napríklad to, že sa zdražuje, že v priemere viac, ako 20 euro na mesiac budú platiť ľudia viac za elektrinu.

Podľa Úradu pre reguláciu sieťových odvetví stúpne cena elektriny priemerne o 4,82% mesačne. Ak by táto čiastka bola A. Belousovovou spomínaných 20 eur, platili by sme v priemere za elektrinu vyše 400 eur mesačne.

Podľa správy ministerstva financií predpokladaný rast cien pre zvýši výdaje domácnosti o 25,6%. Teoreticky tak Belousovovou spomínaných 20 eur za elektrinu môže zodpovedať realite. Avšak podiel elektriky na výdajoch domácnosti sa nám nepodarilo zistiť, preto výrok hodnotíme ako neoveriteĺný.

Nie sú na úrovni obyčajných ľudí, lebo tuto obyčajný pán Matovič si zastaví na prechode a tým demonštruje, že on to môže.

Pravdou, je že I. Matovič naozaj zastavil na prechode pre chodcov v najfrekventovanejšej časti Bratislavy. Líder Obyčajných ľudí chcel takto ale demonštrovať, že "poslanec je ako boh". K tomuto "tichému protestu", ako to on sám nazval, ho vyprovokovala nečinnosť ostatných poslancov a chcel takto upozorniť na širokú imunitu poslancov NR SR a tiež dať do pozornosti občanov o dva dni sa konajúce referendum, ktorého súčasťou bola aj otázka zrušenia priestupkovej imunity.

Matovič svojou demonštráciou poukazoval na to, že ako poslanec si môže dovoliť zaparkovať na prechode a nie je to správne. Cieľom Matovičovej akcie bol presný opak toho, čo Belousovová v relácii tvrdila.

Pamätám si presne návrh predsedu parlamentu Pašku, kedy dal návrh na zrušenie kompletnej imunity a jedine samotný Paška hlasoval z opozície, z koalície za. Takže vtedy ste nehlasovali za to zrušenie imunity.

Iba P. Paška zahlasoval za svoj návrh na zrušenie poslaneckej imunity, nehlasovala ani A. Belousovová, pretože návrh nebol podľa nej prerokovaný v koalícii.

Ja som sa, ja som sa dozvedela možno zo štyroch zdrojov, že som aj rokovala už a päť razy som rokovala. Ja môžem odprisahať, že ja som sa s nikým nestretla, o ničom takomto som s nikým nehovorila (so stranou HZDS, pozn.).

Nevieme overiť, či sa A. Belousovová stretla a rokovala s niekym z HZDS. V médiách o tom žiadna zmienka nie je, no nie je možné to ani vylúčiť.

Neni podpísaná, ale vlastne džentlmenská dohoda. Richard ju nepopiera, on ju sám zverejnil vlastne. (dohodu o tom, že Matovič môže po 1.januári 2011 založiť novú stranu, pozn.)

I. Matovič v rozhovore pre TA3 30. júla 2010 uviedol, že sa jedná o "džentlmenskú" dohodu. Žiadna zmluva podpísaná nebola a R. Sulík túto dohodu potvrdil.